Pojedynek beniaminków na otwarcie sezonu

W sobotę LZS Krężnica Jara rozpocznie swoje A – klasowe zmagania. Na starcie pojedynek z innym beniaminkiem – Granitem II Bychawa.

Granit II to drużyna nam już znana, rywalizowaliśmy z nią w klasie B. Zanim omówię te – zazwyczaj emocjonujące pojedynki – przedstawię pokrótce historię naszego przeciwnika.

Bychawianie zadebiutowali w rozgrywkach w sezonie 2011/12 i już w debiucie zajęli wysokie IV miejsce. Wynik ten powtórzyli w sezonie 2012/13 zaś w niedawno zakończony wreszcie wskoczyli na podium – konkretnie na II miejsce i wywalczyli awans do A klasy.

Zajęcie tego II miejsce wcale nie przyszło bychawskiemu zespołowi bez trudu. Jeszcze po 18. Kolejce Granit II był III i tracił do Oleśni Oleśniki cztery punkty.

Pogoń Granitu II zaczęła się w 19., w której to Oleśnia uległa Biskupicom 3:4 a bychawianie rozbili Perłę Rudnik 6:1.

Biskupice nie chciały jednak nikomu robić prezentów i w 20. kolejce pokonały 2:0 zespół z Bychawy, ale Oleśnia nie wykorzystała tego przegrywając 0:1 w Rybczewicach. Mimo to oleśniczanie nadal utrzymywali jednopunktową przewagę, ale w meczu Granit II – Oleśnia zakończył się w sposób dla każdego zaskakujący. Bychawianie potraktowali oleśniczan jak drużynę z dołu tabeli gromiąc ich aż 6:0 i na kolejkę przed końcem wyszli na II pozycję.

Lecz przed ostatnią kolejką Oleśnia wcale nie straciła szansy na wyprzedzenie zespołu z Bychawy – patrząc na rozkład par ostatniej kolejki miała na to większe szanse. Czekały ją bowiem raczej łatwe trzy punkty w meczu z Roztoczem Batorz. Tymczasem Granit II miał zawitać u świętującej awans do A – klasy, idącej od wygranej do wygranej Victorii Rybczewice. I zgodnie z planem Oleśnia rozbiła Roztocze 7:2, ale Victoria akurat z Granitem II przegrała – 1:2.

Tym samym bychawianie zakończyli sezon na II miejscu mając na koncie 53 punkty.

Jak dotąd odbyły się cztery mecze między Krężnicą a Granitem II, a prawie zawsze były to bardzo emocjonujące konfrontacje.

Pierwszy pojedynek w sezonie 2011/12 odbył się w Niedrzwicy Kościelnej. Krężnica prowadziła najpierw 1:0 po golu Roberta Prus, następnie 2:1 po strzale Michała Golianka, ale bychawianie dwukrotnie doprowadzali do remisu. W czym pomogli im nasi piłkarze – Paweł Zdeb zaliczył samobója, a Jakub Rejak zagrał ręką w polu karnym. Wynik końcowy to 2:2.

Scenariusz meczu rewanżowego był jakby żywcem wyjęty z amerykańskiego filmu sportowego (zabrakło tylko rozstrzygającej o wyniku akcji w ostatniej sekundzie meczu J). Po 55’ Granit II prowadził 3:0, ale między 57’ a 65’ gospodarze zostali wręcz zmasakrowani. Artur Ziółek, dwa razy Radosław Rusinek i jeszcze Krzysztof Zagajski – i mamy już 3:4. Gola na 3:5 dorzuca Damian Chmiel i bychawianie schodzą z boiska rozczarowani.

Trzeci mecz znów odbył się w Bychawie i ten był najmniej emocjonujący. Gospodarze wygrali 3:0.

Wreszcie ostatni pojedynek w Niedrzwicy Kościelnej stał pod znakiem, powiedzmy, że kontrowersyjnej, postawy sędziego głównego. Arbiter jeszcze przed przerwą wyrzucił z boiska Tomasza Rozdobę a w paru innych sytuacjach jego decyzje też wzbudzały nasz sprzeciw . Jeśli zaś chodzi o przebieg meczu to w pierwszej połowie na 1:0 strzelił Dariusz Wojciechowski, w drugiej na wynik na 2:0 ustalił Zagajski. Goście nie wykorzystali karnego a mecz też kończyli w dziesiątkę.

2012/13

wiosna

Krężnica Jara – Granit II 2:0

Wojciechowski, Zagajski

jesień

Granit II – Krężnica Jara 3:0

2011/12

wiosna

Granit II –Krężnica Jara 3:5

Rusinek 2x, Ziółek, Zagajski, Chmiel

jesień

Krężnica Jara – Granit II 2:2

Prus, Golianek

4 mecze

2 zwycięstwa Krężnicy

1 remis

1 zwycięstwo Granitu II

Bramki: 9 – 8 dla Krężnicy

Mecz odbędzie się w sobotę o 17:00 w Bychawie.

Zbiórka o 15:45 pod kościołem w Zemborzycach.